ראשי » מאמרים חיצוניים » חיתוך בצורת קרפצ’יו

חיתוך בצורת קרפצ'יו

נכתב ע"י ex-writer
0 תגובות

קרפצ'יו היא צורת חיתוך שנעשית במסעדות יוקרה רבות בארץ ובעולם והיא זולגת גם למטבחים הביתיים. מדובר בחיתוך שהוא דק דק לכן הוא בעל טעמים משובחים בהתאם לסוג הבשר שנחתך באופציה זו.

קיימת אפשרות לחתוך בשיטה זו גם דגים לממדים דקיקים אך צורת חיתוך זו אופיינית בעיקר לבשר.

חיתוך בצורת קרפצ'יו

מאכלים המוגשים על ידי חיתוך בצורת קרפצ'יו, הם יוצאי דופן בטעמיהם ולכן לא אחת הם מוגשים כמתאבנים, או כמנות ראשונות. את הבשר חותכים כשהוא קפוא באמצעות פורס חשמלי ובדרך זו מצליחים לשמור על חיתוך אחיד. יופיו של מאכל זה הוא בכך שמסדרים את הפרוסות בצורה מעגלית על צלחת גדולה ועגולה. בתחילה מניחים פרוסות בכל הקוטר של הצלחת ולאחר מכן ממלאים בפרוסות זהות נוספות את החלק הפנימי של המעגל.

בצורה זו יוצרים משטח יפהפה שבו הפרוסות נושקות זו לזו בשוליים. על גבי הפרוסות הללו אפשר להניח ירקות ספציפיים, כדי להעניק למנה זו מראה יוקרתי וייחודי.

בשר קרפצ'יו

חיתוך בצורת קרפצ'יו מתאים לביצוע בכמה סוגים של בשר, פילה בקר, שייטל, אנטקירוט וסינטה. הנתחים הללו מתאים לחיתוך דקיק זה והם לא מתפרקים בעת החיתוך. פלטת קרפצ'יו היא אחת המנות המבוקשות ביותר במסעדות היוקרתיות ולכן בבתים רבים מכינים מטעמים אלו בסופי שבוע ובחגים, להנאתם של כל בני הבית והאורחים.

מנה נפלאה זו אשר מוגשת כשהבשר נא ולא חם, מתאימה מאד לאקלים השורר בישראל ולכן השילוב של פרוסות הבשר הללו עם סוגים שונים של ירקות זו מנה מובילה.

שילובים של בשר וירקות

כל אדם אוכל בשלב ראשון עם העיניים, רואה את יופיים של המטעמים ולאחר מכן אוכל ונהנה מכל ביס. כאשר מדובר בבשר בטיב מעולה אשר עבר חיתוך בצורת קרפצ'יו, צבעו הוא בדרך כלל אדום או נוטה לגוון חום ולכן מקשטים אותו בירקות, כדי להעניק לו מראה קסום לאור השילוב של הנראות ושל הטעמים.

יש אפשרות לפזר מעל שכבת הבשר, שעועית ירוקה מאודה וחתוכה, צנוברים, מיץ לימון, שמן זית או חומץ בלסמי כיוון שלכל אחד מהם יש טעם דומיננטי. מעבר לכך אפשר לפזר על פרוסות הבשר נבטי צנוניות, עגבניות שרי, פרוסות עגולות של צנוניות צבעוניות ועוד.

הטרנד של הבשר החתוך לפרוסות דקיקות הוביל גם לאופציה של חיתוך ירקות וסידור שלהם בדרך זו. כך חותכים פרוסות סלק שהוא ירק קשיח, מסדרים אותן סביב צלחת גדולה עגולה ומעל הפרוסות הדקיקות הללו מניחים עגבניות שרי חתוכות, קולרבי צלוי ועוד.

שיטת חיתוך בצורת קרפצ'יו מתאימה גם לחיתוך של דגים כמו דניס או מוסר ים וזאת לצורך הכנת סביצ'ה של דגים אלו כשהם נאים. גם מעליהם אפשר לפזר ירקות שונים, שמן זית ורטבים כדי לקבל מנה נפלאה.

מאמרים נוספים