ראשי » חדשות סכיני מטבח » מרכז מבקרים חדש בכפר הסכינים של טאקפו

מרכז מבקרים חדש בכפר הסכינים של טאקפו

נכתב ע"י מאמר מערכת
0 תגובות

כפר הסכינים של טאקפו הוא קואופרטיב שהוקם ע"י נפחים מהאזור על מנת לשמר ולקדם את תרבות הנפחות של טאקפו. הכפר הוא למעשה מפעל שיתופי לייצור סכינים מטבח המאפשר לחברים בו לחלוק עלויות של מכונות יקרות ולאמן עובדים חדשים תוך כדי שיתוף של הידע של כל בעלי המלאכה באזור.

בעבר היה נהוג שכל משפחה וכל מאסטר היו שומרים על הסודות והטכניקות לעצמם, אבל הדבר הוביל לאובדן ידע ודעיכה של האומנות, מאחר והרבה מאסטרים לא הצליחו להעמיד יורשים שימשיכו את העבודה שלהם. הרבה מהנפחים המסורתיים איבדו את מרבית עבודתם כאשר נכנסו לשוק סכיני מטבח זולים אשר יוצרו בייצור המוני, ולא היה להם אפשרות לשלם לשולייה, והדור הצעיר ראה את העבודה בתחום כעבודה שחורה ללא עתיד.

בטאקפו החליטו לשנות גישה על מנת להבטיח את עתידה של הנפחות המסורתית. הם הקימו מרכז עבודה משותף שמאשר לנפחים לחלוק את הנטל הכלכלי של תחזוקה ורכישה של מכונות יקרות, ומאפשר להם לאמן יחד עובדים חדשים שימשיכו את המלאכה. בנוסף מאמץ שיווקי בחו"ל הפך את המקום מפורסם ביפן ובכל העולם והבטיח את הביקוש לסכינים שהם מייצרים. בעוד שהנפחות המסורתית הולכת ונעלמת ביפן, מאמץ השימור בטאקפו נחל הצלחה מרובה.

כפר הסכינים של טאקפו מרכז מבקרים חדש בכפר הסכינים של טאקפו

המרכז החדש הוקם בסמוך למפעל ולמרכז הישן, במרכז אפשר לרכוש סכינים שחושלו ע"י הנפחים של כפר הסכינים של טאקפו.

הנפחים של כפר הסכינים של טאקפו

מאמרים נוספים