ראשי » ביקורות סכיני מטבח » ביקורת סכין מטבח: ארקוס סנטוקו 1355 | גומא גלילי

ביקורת סכין מטבח: ארקוס סנטוקו 1355 | גומא גלילי

נכתב ע"י גומא גלילי
0 תגובות

סכין סנטוקו של ארקוס, למעשה סכין בסגנון מערבי עם להב בסגנון יפני. לסכין להב שפיצי שטוח מה שנותן לה את היכולת לעשות כמעט כל פעולה במטבח,
פריסה, קיצוץ וקיצוב בסיסי, על הלהב יש בליטות קטנות לאורך כולה, מה שעוזר בפריסה רצופה של גלם כגון סשימי, מלפפון או תפוא שעלול להדבק לסכין, והבליטות יוצרות מעברי אויר כך שה גלם לא אמור להיצמד לסכין בעת הפריסה.

הסכין עצמה קלה מאוד עם להב דק וידית עשויה מפלסטיק מה שבכלל עושה את הסכין מאוד קלה.

כאשר הסכין חדה יכולה להגיע לביצועים יפים מאוד רק שהיא תאבד את ההשחזה מהר מאוד, יש להוסיף שזאת סכין מטבח שיחסית קל להשחיז.

ידית מערבית זה עניין בעיקר של הרגל, אישית אני לא אוהב אבל זה לגמרי אישי. מה שפחות נוח זה ידית פלסטיק, שתופסת שומן ונשחקת.

ניראות הסכין היא מאוד בסיסית ומשעממת,

הסכין היא אל חלד, מה שמקל על שימור על הסכין. הניראית שלה מאוד בסיסית, לא סכין סנטוקו להראות לחברים, וחווית החיתוך מינימלית ואפילו קצת מבאסת למי שרגיל לעבוד עם סכיני מטבח אכותיות.

אחד הדברים שתמיד אני אוהב לבדוק כאשר אני בוחן סכין, זה להקיש עם הצד ההפוך מהלהב על ברזל, הצליל שיוצא בדר"כ מספר לנו כמה הסכין אכותית. במקרה הזה הצליל נותן הרגשה כאילו פלסטיק נוגע בברזל.

לסיום זו היא לא סכין מטבח מקצועית אבל בהחלט שווה למחיר, טובה לחובבי בישול ביתי שלא רוצים להשקיע יותר מדי, אבל בכל זאת רוצים סכין שף.

ניתן למצוא את הסכין כאן: לינק

סכין מטבח: ארקוס סנטוקו 1335

מאמרים נוספים